'Sadašnja vlada i guverneri vodit će poslove do uspostave nove vlade', rekao je jedan visoki vojni časnik u izjavi koju je prenijela državna televizija dan nakon ostavke predsjednika Hosnija Mubaraka. 'Arapska Republika Egipat predana je svim regionalnim i međunarodnim obvezama i ugovorima', kazao je. Među tim sporazumima je i mirovni sporazum iz 1979. s američkim saveznikom Izraelom koji je sa zabrinutošću pratio razvoj događaja u Egiptu. Egipat i Jordan jedine su arapske zemlje koje imaju potpisan mirovni sporazum s Izraelom.
U međuvremenu su se tisuće ljudi ponovo vratile na trg Tahrir, ali ovaj put ne zbog prosvjeda, nego zbog slavlja i čišćenja središnjeg kairskog trga. Uklanjaju se šatori u kojima su prosvjednici boravili za trajanja prosvjeda i metu ulice. Kako javljaju agencije, raspoloženje na trgu je slavljeničko. Vojska nije ukinula policijski sat, koji je bio na snazi tijekom trajanja prosvjeda, ali ga je skratila za četiri sata i on sada stupa na snagu u ponoć.
>> Nova zora: Egipćani slave, no pitanje je kamo zemlja ide
Tijekom dana oglasila se i Saudijska Arabija, zemlja u koju se sklonio bivši tuniski diktator Zin El Abidin Ben Ali i za koju se spekulira da bi mogla postati utočište Hosnija Mubaraka ukoliko atmosfera u Šarm El Šeiku za njega postane neugodna, i pozdravila mirnu tranziciju vlasti u Egiptu. (Hina)