Rachael Shardlow je teško ozlijeđena po nogama i tijelu. Iz estuarija ju je izvukao brat. Krakovi meduze su se još uvijek držali za nju. Prvo je izgubila vid, a onda je prestala i disati. 'Kada sam prvi put vidjela slike, pomislila sam da ovo dijete ne bi smjelo više biti živo. Većinom kada vidite ljude koje je ubola ova vrsta meduze, poznata kao morska osa, znate da je to smrtno', rekao je doktor Jamie Seymour, koji se već 20 godina bavi proučavanjem meduza na fakultetu James Cook.
Morske ose su najopasnije i najotrovnije vrste meduza. Odrasli mogu narasti i do 30 centimetara, a mogu imati i do 60 krakova, koji mogu biti dužine i do 2 metra. Prozirne su u vodi, zbog čega ih je teško uočiti. Zna se da su od njihovog ujeda umrle najmanje 63 osobe. 'Svaka morska osa u svom kraku ima preko milijun stanica, koje kod kontakta otpuštaju otrov. Ako se krak pokuša maknuti, otpušta se još više otrova. Smrt nastupa u samo pet minuta nakon ujeda', kaže doktor Seymour.
Djevojčicu je morska osa ubola u prosincu, a danas još uvijek ima ožiljke, prenosi Guardian. Pati i od povremenog nedostatka siječanja. 'Najviše smo se bojali oštećenja mozga, ali njene kognitivne sposobnosti su u redu', rekao je liječnik.