Kuba
Tradicionalnu povorku u Havani predvodio je aktualni predsjednik Kube Raul Castro, a u njemu je sudjelovalo nekoliko stotina tisuća ljudi, ističući portrete novoga šefa države, ali i njegova brata Fidela, oca kubanske revolucije.
Ponosno zauzevši mjesto na tribini podignutoj na Trgu revolucije, okružen najvišim kubanskim dužnosnicima, u generalskoj uniformi i osmjehujući se, Raul Castro rukovao se sa sudionicima mimohoda, a čast da otvori paradu petminutnim govorom pripala je generalnom tajniku sindikata Središnjice kubanskih radnika (CTC) Salvadoru Valdesu.
"Ne mijenjamo odluku o nastavku našeg dosadašnjeg puta što ga je utro utemeljitelj kubanske revolucije, drug Fidel, prema socijalizmu. Taj je put sve pravedniji, sve humaniji i sve djelotvorniji", rekao je Valdes.
"Moramo se posvetiti našoj zadaći disciplinirano i organizirano te ostati jedinstveni pod upravom naše partije", kazao je. Ovo je druga prvosvibanjska parada kojoj zbog bolesti ne prisustvuje dugogodišnji predsjednik države Fidel Castro.
Francuska
U francuskom glavnom gradu Parizu nekoliko tisuća prosvjednika organiziralo je demonstracije u povodu 1. svibnja, izražavajući nezadovoljstvo zbog reformi francuskog predsjednika Nicolasa Sarkozyja.
Ove su godine prvi put u četiri godine, dva velika francuska sindikata CGT i CFDT održala zajednički prosvjed u kojemu je sudjelovalo nekoliko tisuća demonstranata. Prosvjedovalo se protiv planiranih reformi mirovina i povećanja životnih troškova.
Prema izvješću policije, u Marseillesu se prosvjedima odazvalo oko 3.000 demonstranata, a organizatori tvrde da ih je bilo 30.000.
Oni su održani i u drugim velikim francuskim gradovima - Nici, Toulouseu, Strasbourgu, Grenobleu i Lilleu. Nema izvješća o izgredima. Prvosvibanjsko okupljanje tradicionalno je održano pod vodstvom francuskog ultradesničara Jean-Marie Le Pena, a prisustvovalo mu je oko 1.000 njegovih istomišljenika.
Njemačka
U Njemačkoj već tradicionalno 1. svibnja dolazi do sukoba ljevičara i ekstremnih desničara koji održavaju suparničke manifestacije.
Specijalna policija je ove godine morala razdvajati sukobljene strane u dvama gradovima, Hamburgu i Nuernbergu. Agencije javljaju da su ljevičari brojčano nadmašili ekstremne desničare, a kordoni policije uspjeli su spriječiti veće nasilje.
Balkan
Najveći prosvjedni skup protiv teškog položaja radnika na području Balkana održan je u Beogradu, gdje se u organizaciji tamošnjih sindikata okupilo oko 10.000 ljudi. U Prištini je nezadovoljnika bilo nekoliko tisuća, a u Sarajevu i Podgorici nekoliko stotina.
Japan
Oko 45,000 ljudi okupilo se u Tokiju u organizaciji tamošnje komunističke partije. Prosvjedovali su ponajviše protiv kontriverznog poreza na gorivo koji je nedavno uveden.
Kina
U Kini se dan rada obilježava višednevnim praznicima i tradicionalnim izletima pa su tako zabilježene kilometarske kolone na izlazima iz Pekinga u pravcu Kineskog zida.