- I ja volim kikiriki kao i drugi, ali vjerujem kako sigurnost naših postrojbi treba biti ispred sigurnosti našeg uroda kikirija, rekao je Bush u tjednoj radio-poruci naciji. On je kritizirao demokrate jer su u zakone o financiranju vojnih operacija u Iraku i Afganistanu sa 124 milijarde dolara ubacili i tzv. "pet-projekte" ili "pork", primjerice 3.5 milijuna dolara za turističke obilaske Kongresa, 6.4 milijuna dolara za plaće i troškove u Predstavničkom domu i 74 milijuna za skladištenje kikirikija u Georgiji.
Bush je ponovo optužio Senat i Predstavnički dom da zakonima o hitnom financiranju snaga "uskraćuju snage na terenu...ograničavaju vojne zapovjednike i postavljaju arbitrarni krajnji rok za predaju i povlačenje iz Iraka, koje bi imalo katastrofalne posljedice za sigurnost u SAD".
On je još jednom najavio kako će staviti veto na te zakone.
Američki predsjednik također jer optužio demokrate u Kongresu, koji su ovoga tjedna prihvatili nacrte proračuna, kako namjeravaju povećati poreze za 400 milijardi dolara u idućih pet godina.
- To će biti najveće povećanje poreza u povjesti naše zemlje, čak veće i od povećanja koje su demokrati izglasali kada su posljednji puta kontrolirali Kongres (do 1994.), naglasio je Bush.
Demokrati u Predstavničkom domu izglasali su nacrt proračuna za 213 milijardi dolara veći od zahtjeva administracije, a u Senatu 145 milijardi dolara veći, rekao je Bush te upozorio kako će povećanje poreza ugroziti rast američkog gospodarstva i otvaranje novih radnih mjesta, kojih je u posljednja 42 mjeseca zabilježeno 7.5 milijuna.
U tjednoj radio poruci Demokratske stranke, veteran iz Iraka,
umirovljeni marinski pukovnik Anderw Horne, kazao je kako su "oba doma Kongresa obavila svoj posao i uskoro će završiti zakon koji osigurava sredstva postrojbama. Kada to učine jedina osoba koja može spriječiti da ta sredstva stignu do vojnika je predsjednik".
On je istaknuo "kako nema opravdanja da predsjednik vetom uskrati financiranje snaga" i pozvao Kongres da u tom slučaju stane uz vojsku i prevlada taj veto. Za rušenje predsjedničkog veta potrebno ja da zakon bude izglasan s dvotrećinskom većinom, za što demokrati nemaju izgleda u Kongresu.
Pukovnik Horne se 2006. neuspješno natjecao na izborima za Predstavnički dom u Kentuckyu.