Ove priče su pravi primjer. Iako su po svim vjerojatnostima trebali umrijeti ovi su ljudi preživjeli i ispričali svoju priču.
Šipka kroz mozak
Kada vam nešto probije mozak to je obično smrtonosno jer mozak kontrolira apsolutno sve - disanje, otkucaje srca, rad srca, krvotok, tlak... Ipak, davne 1848. godine radnik na željeznici Phineas Gage preživio je nakon što mu je kroz mozak prošla željezna šipka dugačka više od metra i teška gotovo 6 kilograma kojom se koristio kako bi rupe punio eksplozivom.
Kada se 25-godišnjak okrenuo da pozdravi kolege eksplozija u rupi koju je punio 'ispalila' je šipku ravno kroz Gageovu vilicu, mozak i lubanju i to baš ovako. Poput koplja, šipka je završila gotovo 30 metara dalje a sa sobom je 'ponijela' i dio mozga. Nevjerojatno, no Gage je nakon te nesreće živio još 12 godina. Ipak, imao je niz posljedica - spuštene očne kapke, napadaje te dramatične emocionalne i kognitivne probleme. Do dan danas je ostao predmet medicinske fascinacije pa je su njegova lubanja i šipka koja ju je probila izloženi u Muzeju anatomije u Bostonu.
Silom kroz malu rupu
Kretanje velikom brzinom kroz rupu koja je daleko manja nego što je vaše tijelo može rezultirati oguljenom kožom, dislociranim zglobovima, slomljenim kostima te zdrobljenim ili probušenim organima. To je ono što se dogodilo zavarivaču Matthewu Loweu 2008. godine, kada su mu odjeću uhvatio tvornički stroj koji prevozi metalne dijelove.
Osjetio je kako mu stroj trga kožu i lomi ruku kada ga je mehanizam povukao kroz otvor. Stroj ga je potom doslovce 'ispljunuo' van. Slomio je leđa, zdjelicu, kukove i rebra, zadobio rupture želuca i crijeva. Prošao je 6 operacija. 25-godišnjak se kasnije vratio posao u tvornici.
Preživjela oluju na 9000 metara
Kada je 35-godišnja paragliderica Ewa Wisnierska otišla trenirati 2007. godine sportašicu je uhvatila oluja i u svega 10 minuta zračni ju je vrtlog podigao na više od 9000 metara gdje se onesvijestila. Naime, na takvim visinama temperatura zraka je oko -40 do -50 stupnjeva a zrak je toliko rijedak da je disanje praktički nemoguće.
Nakon jednog sata, kada je padobran stigao na visinu 6900 metara, Ewa je došla k svijesti i sa zadnjim naporima letjela. Njezino tijelo bilo je potpuno pokriveno ledom.
Pad s neba
Novozelanđanin Michael Holmes doslovce je pao s neba. Nakon što je instruktor padobranstva 2009. godine iskočio iz aviona zakazali su mu i glavni i pomoćni padobran. Padajući brzinom od preko 110 km/h s visine od 4500 metara on je, prema svim očekivanjima, trebao umrijeti. Ipak, sreća se umiješala pa je pao na grm kupine. Slomio je gležanj i kolabiralo mu je plućno krilo.