prebačen u bolnicu

Bivši srbijanski ministar uhićen zbog tragedije u Novom Sadu prebačen u bolnicu: "Život mu je ugrožen"

Bivši srbijanski ministar Goran Vesić Foto: Antonio Balic/Cropix
Goran Vesić, bivši srbijanski ministar građevinarstva, prometa i infrastrukture već pet dana štrajka glađu u istražnom zatvoru u kojem se našao zbog istrage o tragediji u Novom Sadu u kojoj je poginulo 15 ljudi.

Bivši srbijanski ministar građevinarstva Goran Vesić, koji je prethodnih pet dana štrajkao glađu u novosadskom Okružnom zatvoru, prebačen je u utorak na Institut za kardiovaskularne bolesti u Srijemskoj Kamenici zbog naglog pogoršanja zdravlja, objavili su lokalni i regionalni mediji.

Poslije pregleda specijaliste zadržan je na koronarno intenzivnom odjelu po odobrenju mjerodavnih pravosudnih tijela, prenijela je agencija Tanjug.

Vesić je podnio ostavku na funkciju ministra građevinarstva, prometa i infrastrukture u Vladi Republike Srbije 5. studenog pod pritiskom javnosti nakon obrušavanja nadstrešnice na ulazu u željeznički kolodvor Novi Sad 1. studenog kada je 15 osoba poginulo, a dvije se još bore za život.

Uhićen je 21. studenog s još 12 osoba zbog te nesreće i određeno mu je mjesec dana pritvora, a sumnjiči se za "teško djelo protiv opće sigurnosti u vezi s krivičnim djelom izazivanja opće opasnosti", prenijeli su mediji.

Njegov brat Zoran Vesić izjavio je da se bivši ministar, bez ikakve pravne osnove i sumnje na krivnju, nezakonito nalazi u pritvoru.

"Moj brat već pet dana štrajka glađu i već dva dana ne uzima terapiju koja mu je kao srčanom bolesniku propisana. Najavio je da će od sutra prestati uzimati tekućinu, što znači da je njegovo zdravlje već sada ozbiljno ugroženo a da će uskoro biti ugrožen i njegov život", naveo je Zoran Vesić u pisanoj izjavi agenciji Tanjug.

Skupština Srbije usvojila je Vesićevu ostavku čime mu je prestao mandat na toj dužnosti, a prethodno mu je srbijanska vlada u petak ukinula imunitet.

Zbog tragedije na željezničkom kolodvoru u Novom Sadu je održan niz prosvjednih skupova na kojim su građani tražili političku odgovornost i kazneni progon za osobe koje su projektirale, gradile, nadzirale i odobravale projekt obnove toga zdanja.

Kako mediji navode, zbog pritiska javnosti Više javno tužiteljstvo u Novom Sadu priopćilo je 21. studenog da je uhićeno i zadržano 12 osoba zbog postojanja sumnje da su odgovorni za pad nadstrešnice sa zgrade željezničke postaje, dok se za jednom osobom traga.

Kako je prenijela Radio-televizija Srbije, među njima je bio Goran Vesić.

Pročitajte i ovo međunarodna koordinirana akcija Velika akcija USKOK-a i policije: Uhićeno 11 osoba u više županija, šteta je milijunska

Pročitajte i ovo "Postoji li neki drugi Andrej?" VIDEO "Premijeru, pustit ću vam nešto": Pogledajte kako je Kekin iznenadila Plenkovića poznatom snimkom