"Podsjećamo Tadića da se u Srbiji izdaja nikada nije opraštala. Ne prijetimo, ali upozoravamo na prokletstvo koje je sve izdajice u srpskoj povijesti pratilo. Podsjećamo na krah dinastije Obrenović i rekla bih sadašnjim vlastodršcima da možda neće svi imati sreću Zorana Đinđića. Bog kažnjava do sedmog koljena i o tome biste trebali voditi računa", kazala je Radeta na konferenciji za novinare.
Dodala je da SRS poziva Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) i njene velikodostojnike da se izjasne, jer jedino oni imaju pravo i obvezu po crkvenim kanonima izopćiti iz SPC i anatemizirati ih.
>> Mesić: Uklonili su Đinđića, moguće je da su još neki u opasnosti
SRS je najavila veliki prosvjed u Beogradu sljedećeg utorka, 29. srpnja, a za nerede i nasilje na okupljanjima proteklih dana, kao i napade na novinare, optužila je "provokatore Borisa Tadića", objasnivši da to tvrdi "na osnovi činjenica i toga da je (Tadić) diktator, jer je na dužnostima predsjednika države, vlade, parlamenta i svih ministara".
Prijetnje je prije nekoliko dana uputio i Šešeljev zamjenik na čelu radikala Tomislav Nikolić. Kritizirajući izvještavanje državne Radio-televizije Srbije kazao je da taj javni servis "bar polovinom pripada i onim građanima koji se ne raduju uhićenju Radovana Karadžića", te da će u slučaju da se "ne otvori prema svim građanima Srbije" učiniti sve da se ta televizija "zaustavi". Na pitanje što to znači, odgovorio je: "To neće biti teško, vidjeli ste što je rađeno Bastilji".
Dosadašnja okupljanja prosvjednika zbog uhićenja haaškog optuženika Radovana Karadžića, koja su počela u utorak, formalno nije organizirala SRS, već Europski centar srpske dijaspore, ali su prosvjedima - koji su u četvrtak rezultirali i nasiljem nad novinarima Televizije B92 i agencije Fonet - prisustvovali i pojedini zastupnici te stranke u srbijanskom parlamentu.