Stotine su umirovljenika marširale do ministarstva financija i prosvjedovale protiv novih poreznih mjera, među kojima je i porez na imovinu što ga je u utorak navečer izglasao parlament. Ogorčeni novim rezanjem mirovina prosvjedno su pred ministarstvom spaljivali porezne prijave.
Treći dan zaredom glavne su prometnice u Ateni bile potpuno zakrčene osobnim vozilima jer su štrajakli svi zaposlenici u javnome prijevozu: autobusnom, tramvajskom, podzemnoj željeznici, a pridružili su im se i taksisti. Radnici u javnom sektoru prosvjedom izražavaju nezadovoljstvo zbog otkaza u javnome sektoru.
Pobunili se protiv ukidanja bonusa
Zaposlenici u poreznom uredu i carini prosvjedovali su protiv ukidanja bonusa zahvaljujući kojima su zarađivali daleko više od drugih kolega u javnome sektoru.Tjednima su prosvjedi gotovo svakodnevni jer se Grci ne mire s mjerama štednje koje se vlada obvezala provesti u zamjenu za milijarde eura što ih međunarodne novčarske ustanove i Europska unija ubrizgavaju spašavajući Grčku od stečaja.
Ni sindikati, bilo da su s ljevice ili desnice, niti organizatori prosvjeda pobunjenih, nisu dosad uspjeli organizirati masovne prosvjede. Opći štrajk sazvan je za 19. listopada u javnome, ali i privatnom sektoru. Ministar financija Evangelos Venizelos isključio je bilo kakvo odstupanje jer i Međunarodni monetarni fond (MMF) i eurozona zahtijevaju otkaze i provedbu drugih mjera štednja jer u protivnom neće Grčkoj uplatiti šestu ratu zajma dogovorenog u svibnju 2010. Ne bude li zajam uplaćen Grčka neće moći isplaćivati plaće u zemlji. (Hina)