Kranjec je, navodi ljubljansko 'Delo', upozorio da su plaće u javnom sektoru u Sloveniji od 2007. do 2009. godine porasle za više od 20 posto što bi, ako se nastavi, Sloveniju približilo rastu plaća javnog sektora u Grčkoj i Irskoj, a udaljilo od prosječnog porasta plaća u Europi. On je istaknuo da je Slovenija u tom kontekstu problematizirana i na nedavnom sastanku ministara financija i ministara gospodarstva Europske unije.
Poslovni dnevnik 'Finance' navodi da je za Sloveniju šokantan i navod iz jučer objavljenog kvartalnog izvješća Europske komisije o stanju u euro-zoni. Izvješće navodi da su tvrtke u euro-zoni u financijsku krizu ušla već prezadužene, a slovenske tvrtke stavlja na prvo mjesto po natprosječnoj prezaduženosti u odnosu na europski prosjek, ispred tvrtki u Španjolskoj i Irskoj, navodi list 'Finance'.
>> Grčka: Radnici i poslodavci dogovorili zamrzavanje plaća u 2010.
Ljubljanski dnevni list 'Dnevnik' navodi pak da slovenska centralna banka u vezi s danas prekinutim štrajkom javnog sektora, što ga je izazvala odluka vlade o zamrzavanju plaća, ne želi komentirati mogu li takvi događaji utjecati na eventualno smanjivanje kreditnog rejtinga Slovenije, ali da posljedice štrajka ocjenjuje dugoročno negativnima. 'Taj bi spor mogao imati dugoročno vrlo negativne posljedice i toga svi moramo biti svjesni', rekao je guverner slovenske centralne banke Marko Kranjec, prenosi u srijedu ljubljanski 'Dnevnik'. (Hina)