NBA: San Antonio poveo, New Jersey smanjio

Košarkaši San Antonio Spursa poveli su sa 2-1 u pobjedama protiv Phoenix Sunsa u polufinalu doigravanja Zapadne konferencije NBA lige zahvaljujući 108-101 pobjedi na domaćem parketu u trećoj utakmici.

Najzaslužniji za pobjedu Spursa bio je Tim Duncan sa 33 koša i 19 skokova, ali junak dvoboja je Argentinac Emanuel Ginobili koji je ubacio 24 poena, od čega 10 u posljednje dvije minute treće četvrtine kada je vodstvo svoje momćadi povećao sa 70-69 na 80-72. Zanimljivo, Ginobili je prilikom jednog ulaska pod koš tijekom te svoje serije dobio udarac u oko, a to je izgleda imalo pozitivan efekt na njegovu preciznost, jer je u prethodna dva dvoboja u Phoenixu postigao tek osam, odnosno šest pogodaka.

"Izgleda da mu je taj udarac ispravio šut", u šali je nakon utakmice primjetio Duncan.

Tony Parker dodao je 16 koševa za Spurse, dok su kod Sunsa najbolji bili Shawn Marion (26), Amare Stoudemire (21) i Steve Nash (16, 11 asistencija).

Jason Kidd odigrao je sjajnu utakmicu za New Jersey Netse, te ih poveo do 96-85 pobjede protiv Cleveland Cavaliersa kojom su smanjili zaostatak na 1-2. Kidd je ostvario svoj 11. "triple-double" učinak u doigravanju, čime je izbio sam na drugo mjesto svih vremena iza Magica Johnsona koji ih ima 30, a ispred Larryja Birda sa 10, ubacivši 23 poena uz 13 skokova i 14 asistencija. Po 23 koša za Netse postigli su i Vince Carter, te Richard Jefferson, dok je najefikasniji kod Cavsa bio Larry Hughes također sa 23 pogotka. LeBron James je prvi put u karijeri postigao manje od 20 koševa u doigravanju zaustavivši se na 18 uz 12 asistencija.