Milan - Inter 3:4

U velikom derbiju 9. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je svladao gradskog suparnika Milan sa 4-3.

U izvrsnoj utakmici u kojoj je postignuto čak sedam golova prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Interu. "Crno-plavi" su poveli u 17. minuti golom Hernana Crespa, a na 2-0 povisio je Dejan Stanković u 30.

Početkom drugog poluvremena činilo se da će Milan doživjeti katastrofu nakon što je Zlatan Ibrahimović u 47. povisio na 3-0 za "goste". No, već u 50. Clarence Seedorf je smanjio na 1-3.

Inter je ponovno došao do tri gola viška nakon što je Marco Materazzi u 68. bio najviši u skoku pred golom Milana, ali je u slavlju pretjerao, skinuo je dres i zato dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

"Crno-crveni" su uspjeli iskoristiti igrača više, te preko Alberta Gilardina u 75. i Kake u prvoj minuti nadoknade smanjili na 3-4.

U četvrtoj minuti nadoknade Milan je umalo stigao i do boda, ali udarac Oliveire završio je u vratnici.

Ovom pobjedom Inter je zadržao prvo mjesto sa 21 bodom, dok Milan ima čak 14 bodova manje na 12. poziciji.

Hrvatski reprezentativac Dario Šimić prosjedio je čitavu utakmicu na klupi Milana.

U drugom subotnjem dvoboju Roma je kao gost s minimalnih 1-0 svladala Udinese golom Mattea Ferrarija u 66. minuti.