Hrvatska - Andora 6:0

Hrvatska nogometna reprezentacija načinila je još jedan korak bliže završnici Europskog prvenstva koje će se 2008. godine održati u Austriji i Švicarskoj.

U susretu E skupine odabranici izbornika Slavena Bilića su u Andorra La Velli pobijedili Andoru 6:0 (3:0).

Ovom pobjedom hrvatska vrsta je zadržala vodeću poziciju u skupini ispred Rusije i Engleske koje će večeras međusobno odmjeriti snage na Wembleyu.

ANDORA - HRVATSKA

Andorra La Vella. Stadion Comunal - 300 gledatelja; Sudac: Olivier Thual (Francuska);

ŽUTI KARTON: Fernando Silva, Lima

CRVENI KARTON: Garcia (77)

STRIJELCI: 1:0 Srna (34), 2:0 Petrić (38), 3:0 Petrić (44), 4:0
Kranjčar (48), 5:0 Eduardo (56), 6:0 Rakitić (64)

ANDORA: Koldo - Jimenez, Sonejee, Lima, Ayala, G.Garcia - Ruiz (od 83. Somoza), Sivera, Vieira, T.Garcia (od 61. Andora) - Fernando Silva (od 57. Moreno). Izbornik: David Rodrigo

HRVATSKA: Runje - Babić, R.Kovač, Knežević, Ćorluka - Kranjčar, Modrić (od 46. Pranjić), Leko, Srna - Eduardo (od 62. Rakitić), Petrić (od 46. Balaban). Izbornik: Slaven Bilić

Kao što se i očekivalo hrvatska reprezentacija je bez većih muka preskočila gostovanje u Andori.

Tek nekoliko ozbiljnih minuta bilo je dovoljno da Bilićevi odabranici osiguraju bodove protiv amatera iz Andore.

Domaćin se odlično držao prvih pola sata u kojima hrvatski
nogometaši nisu stvorili niti jednu ozbiljnu priliku.

No, u posljednjih deset minuta obrana domaćina tri puta je morala vaditi loptu iz mreže.

Prvi pogodak postigao je Srna iz slobodnog udarca u
34. minuti nakon što je lopta pogodila nekog od igrača Andore u zidu.

Četiri minute kasnije iz slobodnog udarca mrežu Kolda zatresao je i Petrić, a napadač Borussie svoj drugi pogodak na utakmici postigao je u 44. minuti nakon sjajne asistencije Nike Kranjčara.

Golijada se nastavila i u nastavku. Među strijelce su se upisali i Kranjčar, Eduardo, te mladi Ivan Rakitić koji je u drugom nastupu u "kockastom" dresu postigao prvijenac.

Domaćin je od 77. minute igrao bez isključenog Garcia koji je dobio crveni karton zbog oštrog prekršaja nad Rakitićem.

Idući nastup hrvatska reprezentacija imat će 17. listopada u Zagrebu protiv Izraela.

Svi susreti Andore i Hrvatske

Nogometne reprezentacije Andore i Hrvatske ukupno su odigrale četiri susreta i sva četiri dvoboja dobili su "Vatreni" uz razliku pogodaka 18:0.

Prva međusobna utakmica odigrana je u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2004. godine i to u Varaždinu. Hrvatska je slavila tek 2:0, a oba pogotka je postigao Milan Rapajić.

U uzvratnom susretu u Andori bilo je 3:0, a strijelci su bili Niko Kovač, Josip Šimunić i Gionanni Rosso.

U susretu odigranom u ovim kvalifikacijama u hrvatska vrsta je u Zagrebu slavila 7:0, a pogotke su postigli Mladen Petrić (4), Ivan Klasnić, Boško Balaban i Luka Modrić.

Danas je Hrvatska ponovo bila raspoložena i upisala je pobjedu 6:0 uz golove Darija Srne, Mladena Petrića (2), Nike Kranjčara, Eduarda da Silve i Ivana Rakitića.