Oko 81 posto izraelskih građana ili rezidenata starijih od 16 godina primilo je obje doze cjepiva.
U Izraelu, koji je proveo najbrže cijepljenje na svijetu, mlađi od 16 ne mogu se cijepiti Pfizerom.
Izraelske su vlasti kazale kako planiraju cijepiti djecu u dobi od 12 do 15 godina nakon odobrenja američke Agencije za hranu i lijekove (FDA).
Pfizer i partnerska tvrtka BioNTech zatražili su izvanrednu autorizaciju cjepiva od FDA za navedenu dobnu skupinu ranije ovoga mjeeca.
Netanyahu je u obraćanju, koje je emitirano na televiziji, kazao kako je Izrael postigao dogovor s Pfizerom i Modernom o kupnji dodatnih 16 milijuna doza cjepiva.
Izrael ima 9,3 milijuna stanovnika.
"Pripremamo se za novu kampanju cijepljenja za šest mjeseci", kazao je izraelski premijer.
"Pripremite ramena i mišiće, ako želite, a također i djecu, jer procjenjujemo da će do tada biti odobrena cjepiva za djecu", dodao je.
Cijepljenje djece i mladih smatra se kritičnim korakom prema postizanju kolektivnog imuniteta i pripitomljavanju pandemije, drže mnogi stručnjaci.
Pfizer kaže da je njegovo cjepivo sigurno, djelotvorno te da proizvodi snažna antitijela kod djece i mladih od 12 do 15 godina.
Izvršni direktor Pfizera rekao je da će ljudima "vjerojatno" biti potrebna treća dopunska doza cjepiva u roku od 12 mjeseci, a možda će biti potrebna i godišnja cijepljenja.