Vlažno okruženje je nezdravo

Kako se riješiti vlage i plijesni u kući ili stanu?

PR Foto: PR
Gdje god ima života, ima i vlage. Vlagu stvaramo sami, načinom života, obavljanjem svakodnevnih aktivnosti i korištenjem prostora u kojem boravimo – disanjem, spavanjem, kuhanjem, tuširanjem, pranjem, zalijevanjem cvijeća.

Vlažno okruženje čini nas podložno prehladama i jača simptome alergija i bolesti, kao što su astma i artritis. Svatko tko se barem jednom u životu pokušao riješiti vlage u kući ili stanu zna da je to mukotrpan posao. Vlaga sa sobom nosi niz neugodnih pojava poput plijesni, tamnih mrlja na zidovima, ustajalog mirisa u domu, ali i na odjeći.

PR Foto:PR


Saznajte koje je brzo rješenje za vlagu u vašem domu


Optimalna koncentracija vlage u domu je između 50% i 60%. Prema uzrocima nastanka vlage, postoje dvije vrste vlage. Jedna je vezana uz gradnju i u tom slučaju suzbijanje suvišne vlage nerijetko zahtijeva ozbiljnije građevinske zahvate. Druga vrsta vlage je ona koja se stvara svakodnevnim korištenjem prostora unutar već gotovih građevina. U toj situaciji postoje načini da se problem suvišne vlage riješi puno jednostavnije i jeftinije.

PR Foto:PR


Pouzdano rješenje u borbi protiv prekomjerne vlage čine Air Max® sakupljači vlage koji suzbijaju kondenzaciju, vlagu, plijesan i ustajale mirise. Air Max® sakupljači vlage pridonose uspostavljanju dobre ravnoteže vlage u kući na način da smanjuju prekomjernu vlagu na optimalnu razinu u životnim prostorijama kao što su spavaće sobe, kuhinje, dnevne sobe i kupaonice, ali i u podrumima, garažama, kamp-kućicama, itd. Pogodni su za upotrebu tijekom čitave godine.


Više o borbi protiv prekomjerne vlage i korištenju Air Max sakupljača vlage možete saznati OVDJE.



Na koje još načine možemo ograničiti količinu vlage u domu?

Količinu vlage koju stvaramo u kući moguće je ograničiti. Jedna od preporuka je osigurati bolju ventilaciju i grijanje vlažnog prostora. Također, namještaj je uputno odmaknuti od zidova kako bi zrak mogao cirkulirati. Preporučljivo je uvijek nakon tuširanja obrisati zidove i vrata tuš kabine. Tijekom kuhanja uvijek imajte uključenu kuhinjsku napu i redovito pregledavajte filter. Primjereno grijte kuću i pokušajte spriječiti pad temperature ispod 15 °C, čak i noću.

PR Foto:PR

Dobro je znati!
Korisni savjeti za ograničavanje količine vlage u kući:

• Centrifugirajte rublje u perilici, a potom ga po mogućnosti objesite da se vani osuši.
• Obrišite zidove i vrata tuš-kabine nakon tuširanja.
• Tijekom kuhanja uvijek imajte uključenu napu i redovito pregledavajte filter.
• Nakon završetka rada perilice suđa, ne otvarajte što je duže moguće. Kondenzacija (para) postepeno će se ohladiti i pretvoriti u kapi unutar uređaja.
• Upotrebljavajte ventilacijske otvore i održavajte ih čistima.
• Tijekom tuširanja ili kuhanja uvijek malo otvorite prozor tako da vlaga može izaći.
• Uključite ventilacijski uređaj ukoliko ga imate.
• Ne prislanjajte namještaj uz zidove kako biste omogućili cirkuliranje zraka.
• Primjereno grijte kuću i pokušajte spriječiti pad temperature ispod 15 °C, čak i noću.
 

 

 

 

Povezane teme