'Bilo je dokumenata koje bih rado uključio da bi mi izvještaj bio potpuniji, ali ne sjećam se da su mi u protuispitivanju pokazani dokumenti zbog kojih bi ponovno razmotrio neki od svojih važnijih zaključaka', rekao je svjedok optužbe vojni analitičar Theunens.
Nakon Theunensa počelo je svjedočenje novoga svjedoka, Josipa Turkalja iz hrvatskoga ministarstva unutarnjih poslova.
Turkalj danas radi u upravi policije, a 1995. je bio zapovjednik protuterorističke postrojbe Lučko i, prema vlastitome iskazu, tijekom Oluje 'rukovodio je topništvom na pravcu napada specijalne policije'.
'Moguće ciljeve dobio sam od djelatnika odjela za unutrašnju kontrolu', rekao je na pitanje tužiteljstva o tome od koga je dobio popis ciljeva za topničke napade.
Ti su ciljevi bili 'prva crta protivničke obrane, u dubini topničke obrane, zapovjedništva, križanja putova, skladišta opreme i oruđa, centar veze', nabrojao je moguće topničke mete.
Na pitanje je li 's popisom dobio i informacije od unutrašnje kontrole ili od koga drugog kad je riječ o prisustvu ili odsustvu civila u blizini ciljeva koje je trebalo gađati', odgovorio je da je imao informacije o vojnim ciljevima na tom području.
Svjedok Turkalj nastavlja svjedočenje u petak, čime se nastavlja suđenje Anti Gotovini, Ivanu Čermaku i Mladenu Markaču, trojici hrvatskih generala optuženih za ratni zločin za i nakon Oluje u ljeto i jesen 1995.