Clark, koji je obducirao tijela ekshumirana iz kninskog groblja nakon 'Oluje', izjavio je i u nastavku svjedočenja kako je većina žrtava stradala od prostrijelnih rana. Tijekom ispitivanja tužbe i obrane analizirao je fotografije i podatke iz izvješća o obdukciji 295 tijela iz kninskog groblja, koje pokazuje da je među njima 245 tzv. pravih slučajeva na kojima su pronađene različite ozljede, a ostatak su bili bolnički pacijenti umrli prirodnom smrću.
Harry Konings, potpukovnik u Nizozemskoj vojsci i bivši promatrač Europske zajednice u Hrvatskoj, počeo je s analizom izvješća u kojem opisuje planiranje i izvođenje hrvatskih topničkih napada, a napisao ga je na poziv tužiteljstva da se očituje o uporabi topništva u akciji 'Oluja'. U njegovu izvješću se, među ostalim, navode dijelovi nekoliko zapovijedi za topničke napade na vojne ciljeve i na gradove Drvar, Knin, Benkovac i Obrovac od 2. do 3. kolovoza 1995. bez navođenja ikakvih drugih podataka o tome tko ih je izdao i jesu li i na koji način izvršene.
>> 'Većina hitaca bila ispaljena u trup žrtava'
>> Svjedočio patolog John Clark
Po Koningsu, navođenje taktike i vojnih ciljeva u tim zapovijedima u skladu je s očekivanjem da se njima osigura topnička potpora u vojnoj akciji. Što se tiče dijelova u kojima se traži izlaganje navedenih gradova topničkoj vatri, Konings piše da je u takvim slučajevima apsolutan preduvjet utvrditi vojne ciljeve u njima.
On primjećuje i da u zapovijedima nije naveden učinak koji se time želi postići, kao ni razlozi za napad. Konings stoga zaključuje da je taj dio zapovijedi topničkim postrojbama 'vrlo neobičan i čudan'.