'Vodeni val jutros između 2 i 4 sati prošao je kroz Zagreb te se očekuje kod Siska', rekao nam je Zdenko Đurašina iz Državne uprave za zaštitu i spašavanje.
U šest sati ujutro vodostaj Save kod Zagreba bio je 289, a u 8 sati izmjereno je 284 centimetra, što znači da Zagrebu ne prijeti opasnost od poplave.
Mjere redovne obrane od poplave je za područje nizvodno od Zagreba u 5 sati proglasio Centar obrane od poplava slivnog područja Zagreb.
Zahvaljujući obostranim nasipima, položenih na razmaku od 300 metara i nadzoru Hrvatskih voda Zagreb ima veoma dobru zaštitu od poplava, naročito nakon iskustva s velikom poplavom iz 1964. godine. Efikasnost obrane od poplave podiže i kanal Odra.
Poplave u glavnom gradu zabilježene su 1895., 1923., 1925., 1926., 1933., te 1964. godine.
Na mjernim postajama Dubrovčak i Prevlaka vodostaj Save je u porastu. U 7 sati je kod Dubrovčaka vodostaj Save bio je 675 cm, a kod Prevlake 495 cm.
Sinoć je rastao vodostaj rijeke Kupe na području grada Karlovca, te su u 4 sata uspostavljene pripremne mjere obrane od poplave. U 7 sati je vodostaj Kupe u Karlovcu bio 613 cm. U gornjem tijeku Kupe od sinoć su vodostaji u opadanju.
Ukinute su mjere izvanredne obrane od poplava na području Istarske županije, za slivno područje 'Raša-Boljunčica, dionica br 4/I i dionica 4/II. Naime, u 14,45 sati Centar za obranu od poplave za vodno područje 'Raša-Boljunčica', na mjerodavnom vodomjeru Most Raša, zabilježio je vodostaj od 120 cm, s tendencijom daljnjeg opadanja.
Poplave nisu zaobišle ni Europu, pa je tako u Italiji kiša i jak vjetar jučer odnijela i treću žrtvu, na jugu zemlje, a u Rimu su vlasti izjavile da strahuju od izlijevanja Tibera iz korita.