Na tom sajmu posjetitelji "iz prve ruke" mogu doznati što se danas cijeni na hrvatskom tržištu rada, a organizirane su radionice, prezentacije i predavanja o tome kako se prijaviti za posao, kako napisati životopis i pripremiti se za razgovor.
Kao najveću novost sajma, Kristijan Pakšec, izvršni direktor organizatora, portala MojPosao, izdvojio je forum "Društveno odgovorno zapošljavanje - izazovi i mogućnosti za osobe s invaliditetom", kojemu je svrha upoznati poslodavce s problemima mladih osoba s invaliditetom i diskriminacijom o kojoj se mnogo ne zna, a nerijetko je prisutna kod njihova zapošljavanja.
Bez obrazovanih i zadovoljnih ljudi nema uspješnog gospodarstva, ocijenio je Ivan Bračić, pomoćnik ministra gospodarstva, rada i poduzetništva, dodavši da se pozornost mladih treba usmjeriti i prema malom i srednjem poduzetništvu.
Ljiljana Pinter, prorektorica Sveučilišta u Zagrebu, pozvala je hrvatske tvrtke da se pridruže Sveučilištu u njihovu osmišljavanju programa za cjeloživotno učenje. Smatra i da je nužno predstaviti mogućnosti zapošljavanja studentima pri kraju obrazovanja, kako se ne bi dogodilo da o poslu počinju razmišljati prekasno.
Po riječima Ive Jelušića, zamjenika zagrebačkog gradonačelnika, Dan karijera je prilika i za poslodavce i za mlade, jer, ocijenio je, bez kadrova i znanja nema razvoja, bez obzira na prirodna bogatstva zemlje.
Na dosad održanim Danima karijera sudjelovalo je više od 140 stranih i domaćih tvrtki, svaki sajam posjeti oko šest tisuća studenata, a posredstvom sajma zaposleno je više od 500 mladih.