No, Zagorec ima pravo žalbe na tu odluku Vrhovnom sudu, a taj postupak, doznajemo, može potrajati nekoliko mjeseci.
Dva i pol sata trajalo je ročište nakon kojeg su suci donijeli odluku, a tijekom procesa odbijena su još dva svjedoka Zagorčeve obrane.
U obrazloženju odluke sudac Leopold Veigl naveo je da se sumnje u počinjenje djela ne mogu odbaciti. "Treba izvršiti izručenje kako bi Zagorec mogao dokazati svoju nevinost kod kuće", rekao je Veigl.
Zagorčev branitelj, bečki odvjetnik Gunther Gahleithner najavio je da će uputiti Vrhovnom sudu Republike Austrije uputiti žalbu za povredu ljudskih prava. Ako i ta žalba bude odbijena, Zagorec će biti izručen Hrvatskoj.
Glasnogovornik drugostupanjskog suda, Anton Sommerauer, je rekao da je načelno moguće i da ministrica pravosuđa Maria Berger spriječi izručenje, kao i da Zagorčev odvjetnik podnese tužbu na ništavnost postupka.
"Međutim, kako bi izgledale šanse za to nemojte me, molim vas, pitati, jer neznam", rekao je Sommerauer.
Mesić o Zagorcu
Predsjednik RH, Stjepan Mesić, iznio je "očekivanje da će prvostupanjska presuda suda u Beču o izručenju generala Vladimira Zagorca Hrvatskoj biti potvrđena i da će", kako je rekao, "najodlikovaniji hrvatski general, koji je dobio i odličje za junačko djelo u ratu, doći u svoju zemlju koju je tako 'junački' branio'".