To je bio prvi i posljednji konvoj kojim su spašeni najteži ranjenici iz bolnice. Nakon 12 sati probijanja kroz minska polja, „Liječnici bez granica", uspjeli su ih prebaciti u Đakovo.
Tijekom spašavanja, dvije su medicinske sestre nastradale u minskom polju u Bogdanovcima. Tijekom srpske agresije na Vukovar, u podrumu bolnice bilo je smješteno čak dvije i pol tisuće pacijenata.
Nekoliko desetaka sudionika tih događaja, koji su se okupili u vukovarskoj bolnici, prisjetilo se tih dana 1991. godine u kojima se, kako je istaknula ratna i sadašnja ravnateljica bolnice Vesna Bosanac, činilo da nitko ne čuje brojne apele za pomoć.
"Tada je u bolnici bilo 250 teških ranjenika, a u petnaestak kamiona ukrcano ih je 112", rekla je Vesna Bosanac naglasivši kako se vjerovalo da je to tek prvi konvoj te da će dolaziti i drugi koji će izvesti sve ranjenike. Međutim, bio je to prvi i jedini konvoj koji je izveo ranjenike iz vukovarske bolnice, navela je.
Sudionik konvoja, ranjenik Zoltan Konjetić, posebno je zahvalio liječnicima i medicinskom osoblju koprivničke bolnice u koju je bio zbrinut najveći dio ranjenika iz konvoja.
"Bilo je hladno, jesen i kiša, a mi smo bili u pidžamama pod ceradama koje su prokišnjavale. Bojali smo se zarobljavanja i da će nas ostaviti u Srbiji, što se na sreću nije dogodilo. Vozali su nas satima posvuda, zapadali smo u blato, a u Bogdanovcima jedan je od kamionina naišao na protutenkovsku minu od čije su eksplozije ranjene dvije medicinske sestre", prisjetio se Konjetić
Najmlađem je bilo šest mjeseci, a najstarijem 88 godina. Na bolnicu je padalo do 80 granata na dan. Podrum vukovarske bolnice danas je muzej - „Mjesto sjećanja".