Država ima planove

"Sad je baš tužno": Zagrebački simbol nestao pred očima građana

Vjesnik Foto: Dnevnik Nove TV
Od 67 metara visokog nebodera ostale su na tone željeza, kamenja i drugog građevinskog otpada.

Ostatke ostataka nekadašnjeg Vjesnika sada guta oblak dima i prašine. Nema ga više - kao da je izbrisan s fotografije - reći će Iva. Gledala je i dok je požar gutao neboder.

"Ružno je izgledalo dok su to postepeno skidali, ali sad kad ga baš nema - sad je baš tužno!", kaže Iva Novaković.

Na gradilištu je još puno posla. Od 67 metara visokog nebodera ostale su na tone željeza, kamenja i drugog građevinskog otpada. Teška mehanizacija sada sve to treba razvrsati i usitnuti prije nego bude zbrinuto na za to predviđenu lokaciju. Prema planu moraju to obaviti do polovice srpnja. Rušitelj je dobio dozvolu Grada da taj otpad iskoristi.

Za to vrijeme država s lokacijom koju čisti ima ambiciozne planove.

Detalje donosi Ivana Pezo Moskaljov.