Na zagrebačkom je Jakuševcu u nedjelju u popodnevnim satima izbio požar.
Na mjesto požara odmah su upućene žurne službe - policija i više vatrogasnih vozila, a u tom dijelom grada čuju se vatrogasne sirene.
"Dojavu o požaru na Sajmišnoj cesti zaprimili smo u 15:30, gašenje je u tijeku, a policija osigurava požarište", kratko su rekli u policiji.
Požar na platou
Zagrebački vatrogasci potvrdili su za DNEVNIK.hr da je do požara došlo na platou za razvrstavanje glomaznog otpada, koji se nalazi pored odlagališta.
"Požar je na vrijeme uočen termalnim kamerama. Uspješno je ograničeno širenje požara s jednog boksa na ostale", istaknuli su.
Kako doznajemo, riječ je o boksovima u koje se odlaže krupni drveni otpad, uglavnom stari namještaj, među kojim se našao i jedan okidač požara, najvjerojatnije baterija, iz koje je krenuo plamen.
Požar je ubrzo stavljen pod kontrolu, a u gašenju je sudjelovalo 45 vatrogasaca.
O požaru se oglasilo i Ravnateljstvo civilne zaštite, koje je izvijestilo o požaru silosa s drvenim otpadom.
S Jakuševca se javio reporter Dnevnika Nove TV Domagoj Mikić te izvijestio da je požar izbio odmah na ulazu odlagališta otpada.
Zapalio se drveni namještaj koji se odložio za reciklažu.
Nešto prije 18 sati požar je u potpunosti ugašen, a na terenu ostaje ekipa vatrogasaca, koja će nadzirati i osiguravati sve do dolaska ekipe za uviđaj MUP-a.
This browser does not support the video element.