Zakon o ništetnosti

Vandoren: Ne mogu komentirati pismo vlade dok ga ne vidim

Slika nije dostupna
Šef Delegacije Europske unije u Hrvatskoj Paul Vandoren rekao je kako ne može komentirati pismo hrvatske vlade upućeno Europskoj komisiji, vezano uz prijedlog zakona o ništetnosti, jer u njega još nije imao uvid.

Na proslavi obilježavanja 20 godina Programa Media, Vandoren je novinarima rekao kako će, po informacijama koje je dobio, vladin odgovor dobiti tijekom dana a dotad ne može kazati hoće li on biti u skladu sa stavovima Europske komisije.

Premijerka Jadranka Kosor kazala da je vlada uputila odgovor na pismo Europske komisije u kojem je odgovorila na nekoliko pitanja koje je pismo sadržavalo. Također je izrazila uvjerenost da će 'kolege u Bruxellesu biti iznimno zadovoljne'.
Vandoren je, odgovarajući na pitanje novinara je li hrvatska vlada krivo shvatila poruku Europske komisije o razmatranju prijedloga zakona o ništetnosti, kako ne misli da je tome tako.

Europska komisija pozvala je prošli tjedan Hrvatsku na 'oprez' pri razmatranju prijedloga zakona o ništetnosti svih pravnih akata bivše JNA, te pravosudnih tijela bivše SFRJ i Srbije, kojima su osumnjičeni, optuženi ili osuđeni hrvatski državljani. (Hina)