Istaknuo je kako je to izuzetno važno jer sada rijeka Bosut ima odljev. 'U dogovoru s generalnim direktorom Hrvatskih voda Jadrankom Husarićem uputio sam dopodne dopis na koji su se 'Vode Vojvodine' pozitivno očitovale i uključile crpnu stanicu', rekao je Kuterovac dodavši da crpna stanica 'Bosut' radi kapacitetom od 20 kubika u sekundi od maksimalnih 30 kubika u sekundi. 'Bosut je pod usporom rijeke Save u koju se ulijeva, a kako je vodostaj Save viši od Bosuta vodu je crpkama potrebno prebacivati u Savu', pojasnio je Kuterovac.
>> Slavonija pod vodom, rekordni vodostaji, odroni
Bosut, u međuvremenu, i dalje raste, zbog priljeva velikih količina voda sa đakovačkog područja koje u Bosut dospijevaju preko Kaznice, Biđa i Jošave pa su i nadalje ugrožene Kozarčeva i Lovretićeva ulica u Vinkovcima čiji se dijelovi brane zečjim nasipima ukupne dužine oko kilometar.
'Teško je predvidjeti razvoj situacije, sve ovisi o eventualnim novim oborinama, no i bez njih, voda će se s poplavljenih njiva vraćati u kanale i dospijevati u Bosut', upozorio je Kuterovac, dodavši da su i nadalje ugrožena sva mjesta nizvodno od Cerne gdje se u rijeku Bosut ulijeva Biđ. 'Izuzetno je važno što je uključena crpna stanica Bosut u Srbiji jer sada Bosut ima odljev', rekao je Kuterovac, dodavši da je rast Bosuta posljednjih sati nešto usporeniji. (Hina)