160 preostalih radnika od Vlade ovih dana očekuje hoće li im Fond dati 3 milijuna kuna za nastavak proizvodnje i za plaće koje nisu dobili sedam mjeseci. Odgovor na pitanje o svojoj budućnosti gnjevne su radnice otišle potražiti u tvorničku Upravnu zgradu.
Trimot, nekada gigant, sada je pustoš. Revolt radnica je rastao, sedam mjeseci su bez kune. 'Zatvore se gore i griju se, još i prijete radnicima. Ljuti su što smo dovele novinare, to ih smeta', ispričale su radnice. Novi direktor Trimota za novinare nije imao vremena.
Doveo ih u propast i otišao u mirovinu
Radnice su ipak puno više ljute na donedavnog direktora Josipa Vranešića. Kažu da ih je četiri godine vodio, doveo do propasti i tada mirno otišao u mirovinu. Taj isti direktor smijenio je njihovu sposobnu voditeljicu proizvodnje i doveo drugu, svoju bivšu suradnicu. Pitanje koje se postavlja na kraju ove priče jest gdje je nestajao novac od golemih količina tekstila koje su svojim rukama radnice u tvornici proizvele, a prodao se.
Gradonačelnik Imotskog Ante Đuzel kaže i sutra se sastaju sa nadležnima u Zagrebu. Grad za pomoć radnicama Trimota organizira i božićni koncert 17. prosinca u Imotskom. Dok Vlada ne odluči hoće li pomoći da šivaći strojevi Trimota opet krenu.