''Neprihvatljivo i neopravdano''

Medved: Branitelji s pravom osuđuju Pupovčeve izjave

Slika nije dostupna
Ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved u srijedu je izjavio da su udruge branitelja, koje su ošto osudile izjave Milorada Pupovca, odgovorno nastupile kada su se pozvale na zakonske članke o kaznenom djelu povrede ugleda Republike Hrvatske.

Posljednje iskaze koalicijskog partnera i saborskog zastupnika Milorada Pupovca ministar Medved je ocijenio apsolutno neprihvatljivima i neopravdanima.

U njima je Pupovac povezao sadašnju Hrvatsku i NDH, ocijenio kako Hrvatska postaje čimbenik nestabilnosti u regiji te da se u njoj pokušava rehabilitirati ustaštvo u čemu važnu ulogu imaju pojedini pripadnici Katoličke crkve, neke političke stranke i braniteljske udruge,

"Ni u kom slučaju ne možemo suvremenu i samostalnu Hrvatsku, čiji su najsnažniji temelj Domovinski rat i branitelji, vezati za NDH. Niz je tu apsolutno neprihvatljivih stavova i teza, a o kojima su se jasno očitovali i Vlada i premijer Plenković", poručio je Medved.

Pročitajte i ovo Oštro po Pupovcu Udruge branitelja: "Neumjesno je da se od jedne ugostiteljske tučnjave napravi državni problem"

Dodao je da su jučer imali sastanak na tu temu gdje su analizirali to pitanje.

Osobno je osudio svaki oblik nasilja te je izrazio zadovoljstvo da je Ministarstvo unutarnjih poslova u kratkom roku pronašlo počinitelje nekoliko, kako je rekao, izoliranih incidenata.

Udruge veterana, branitelja i specijalne policije izrazile su u srijedu očekivanje od DORH-a i MUP-a da provedu istragu protiv Milorada Pupovca zbog sumnje na povredu ugleda Republike Hrvatske, ocjenjući da čelnik SDSS-a svojim izjavama destabilizira Hrvatsku. (Hina)