Supruga ubijenog onkologa Erika Kutlić, i sama liječnica u osječkoj bolnici, ispričala je da je muža Milutina Kutlića posljednji put vidjela u prosincu 1991. te da ga jednoga dana, kada se vratila iz bolnice, nije pronašla doma.
>> Glavaš najavio žalbu na presudu Općinskog suda u Osijeku
Preko raznih službi pokušala je doznati nešto o njemu, otišla je čak i u Zagreb, a nekoliko dana poslije nazvao ju je jedan policijski inspektor i rekao da joj je muž mrtav.
'Na poziv da ga identificiram, rekli su mi da je prošao kroz patologiju i da je obduciran. Tako sam i dobila nalaz da je umro od prostrijelne rane iz vatrenog oružja', rekla je svjedokinja.
Od policije je doznala i da je 'kao nepoznat' pokopan u grobnici na novome osječkom groblju, no nikad nije doznala okolnosti u kojima je ubijen.
U strahu da se nešto ne dogodi njoj ili sinovima, Erika Kutlić obratila se i prijatelju Đuri Perici, a on je Glavašu napisao pismo u kojem je tražio da im pruži zaštitu, prisjetila se svjedokinja.
Prvooptuženi Glavaš Eriki Kutlić u sudnici je izrazio sućut. 'Iz priča poznajem Vašu obitelj kao jednu humanu obitelj i želim Vam izraziti suosjećanje nakon ovih 17, 18 godina', rekao je Glavaš.
Drugi svjedok Mladen Pajtler, koji je u vrijeme zločina bio zamjenik ravnatelja osječke bolnice, prisjetio se da mu je teško ozlijeđeni Radoslav Ratković predao papirić na kojem je zabilježio što mu se dogodilo i zatražio da ga preda policiji.
Pajtler je rekao da je papirić predao policajcu s prezimenom Amšlinger, koji se od prije zanimao za smrtne slučajeve 'čudnijeg tipa'. 'I za Ratkovića se interesirao jer je do njega već došla informacija da ja imam taj papirić', dodao je.
Objasnio je da su 'pod tzv. čudnijim tipovima leševa' u bolnici podrazumijevali tijela zalijepljena seloteipom, uglavnom izvučena iz Drave.
Suđenje se nastavlja u ponedjeljak iskazima novih svjedoka.