'U optužnici ima puno neistina. Ne negiram da sam tamo bio, ali nisam počinio zločin', kazao je Pašić nakon što je pročitana optužnica koja ga tereti da je, u dogovoru s Milanom Grubješićem, u noći između 22. i 23. prosinca 1991. godine izveo liječnika Krušića iz Doma zdravlja pod izgovorom da treba ukazati medicinsku pomoć većem broju ranjenika u susjednom Cetingradu, da bi ga potom ubili pucajući u njega iz automatske puške.
'Grubješić je u doktora pucao iz pištolja šest ili sedam puta,
najprije s leđa, a kad se doktor okrenuo ispalio je dva hica i
sprijeda', kazao je Pašić u svojoj obrani, dodajući da mu je Grubješić nakon što ga je upitao što se to dogodilo prstom pokazao da šuti.
Pašić, koji je tada bio pripadnik lokalne policije u Slunju, a
prije toga u ličkom korpusu vojske tzv. srpske krajine, tvrdi da nije on izveo liječnika iz Doma zdravlja, već Grubješić, s čijim su automobilom i krenuli ka Cetingradu, da bi stali pokraj jedne lokalne gostionice ispred koje je Grubješić ubio liječnika.
'Grubješića nisam vidio ni prije ni poslije tog događaja', kazao je Pašić, dodajući i kako je ubijenog liječnika površno poznavao te kako zna da je bio dobar čovjek, te da ništa protiv njega nije imao.
'Moje je samo to što sam se tu zatekao, a vi procjenite', kazao je optuženi Pašić sudskom vijeću.
Županijski sud u Karlovcu osudio je Pašića u odsutnosti na 12 godina zatvora kao i Grubješića koji izdržava izrečenu kaznu.
'Slučaj Pašić' jedan je od predmeta koje je Tužiteljstvu za ratne zločine Srbije ustupilo Državno odvjetništvo Hrvatske na temelju Sporazuma o suradnji u progonu počinitelja kaznenih djela ratnih zločina, zločina protiv čovječnosti i genocida, koji su dva državna tužiteljstva potpisala prije tri godine.