Na Županijskom sudu u Osijeku izrečena mu je kazna zatvora u trajanju od 18 godina. Sudac je istaknuo da je vještačenje pokazalo da je Smažilu u trenutku ispaljivanja hica, pištolj bio u položaju za pucanje i to samo 30 centimetara udaljen od Mihaelinog lica.

Roditelji žrtve presudu su slušali u suzama, kažu, Mihaela im je stalno u mislima.
"Kriv je! U nakani da liši života oštećenu Mihaelu Berak, iz službenog pištolja ispalio je hitac u glavu Mihaele Berak, pritom joj zadao prostrijelnu ozlijedu glave i vrata s razdorom glavne vratne arterije i vene i od koje je oštećena Mihaela Berak preminula na mjestu događaja.
Optuženik Marko Smažil osuđuje se na kaznu od 18 godina", govorio je Mladen Radičević, sudac Županijskog suda u Osijeku, obrazlažući svoju presudu.
"Točno se pokazalo da je bilo ubojstvo. S predumišljajem. A ne da se sam ubila", izjavio je nakon presude Ivica Berak, Mihaelin otac.
This browser does not support the video element.