"U bivšoj Jugoslaviji a današnjoj Srbiji postojale su i postoje kopije snajperske puške SSG69 u omjeru 1:1, čija se razlika od originala ne može razaznati fotografijama. Jedino obilježje koje je različito, jest jugoslavenski serijski broj", priopćio je Holzschuh u četvrtak.
Zagorčev odvjetnik Michael Dohr u srijedu je u javnosti pokazao fotografije koje su trebale poslužiti kao dokaz Zagorčevim tvrdnjama u intervjuu austrijskom časopisu News.
Zagorec je izjavio da se Hrvatska za vrijeme rata od 1991. do 1995. unatoč embargu Ujedinjenih naroda opskrbljivala oružjem iz neutralne Austrije.
Na ratnim fotografijama koje je objavio Dohr vidljive su i puške SSG69 sa streljivom Hinterberger, također austrijske proizvodnje.
Žalbeno vijeće Visokog zemaljskog suda u Beču odbacilo je 23. listopada žalbu Zagorčeve obrane i potvrdilo odluku prvostupanjskog bečkog suda o njegovu izručenju Hrvatskoj.
Zagorčev branitelj, bečki odvjetnik Gunther Gahleithner najavio je tada da će Vrhovnom sudu Republike Austrije uputiti žalbu za povredu ljudskih prava.
Ako i ta žalba bude odbijena, Zagorec će biti izručen Hrvatskoj.
Glasnogovornik drugostupanjskog suda Anton Sommerauer je rekao da je načelno moguće i da ministrica pravosuđa Maria Berger spriječi izručenje, kao i da Zagorčev odvjetnik podnese tužbu za poništavanje postupka.