Stanari splitskog Žnjana su na rubu jer kroz svoju ulicu jedva prolaze. U elitnoj četvrti poviše novog, dovršenog žnjanskog projekta, grade se stambene zgrade i hotel dok istovremeno već dvije godine tvrtka Cestar radi dio prometnice.
Među jednim od najskupljih kvadrata u gradu jedva dišu. "Od 2005. godine do danas mi smo taoci službi Grada Splita. Niti mogu otvoriti balkon, niti mogu otvoriti prozor... Ako na dnevnoj bazi ne očistim prašinu, ja sam mrtva žena koja ima astmu", govori stanarka Linda Goić.
Revoltirani stanari razgovarali su i s gradonačelnikom Tomislavom Šutom. "Trebamo iznaći rješenje, dvije smjene, drugačija prometna regulacija i cilj je da se prva faza Puta Žnjana završi kroz travanj ove godine", poručio je Šuta.
Druga faza trajat će do konca sljedeće godine. Iz tvrtke Cestar nisu htjeli razgovarati s medijima, ali su stanarima poslali privremenu prometnu regulaciju, koja uključuje i ugibališta za kamione. Sve zbog nekoliko stotina metara koje čekaju godinama, a paralelno s tim - praši se punom parom.
Više o ovoj temi pogledajte u prilogu reporterke Dnevnika Nove TV Brune Papić:
This browser does not support the video element.