Sindikat u priopćenju predlaže da Vlada u procesu prodaje dionica T-HT-a, ali i drugih poduzeća koja su bila u državnom vlasništvu, vodi računa o grupaciji od 65.000 zaposlenih u državnoj službi, te im namijeni odgovarajući paket dionica pod uvjetima koji će biti približni onima kod povlaštenog otkupa radnika prigodom uplate dionica vlastite tvrtke.
Državni službenici i namještenici dosad su na svojoj koži blagodati privatizacije osjetili samo u obliku otkaza ili "novog zapošljavanja" pod nepovoljnijim uvjetima u gospodarskim subjektima koji su preuzimali poslove na kojima su dotad radili u državnim tijelima, upozorava sindikat.
Tvrtke koje rade na poslovima održavanja, čišćenja, društvene prehrane, zaštitarstva, pa čak i sređivanja zemljišnih knjiga, već godinama kroz filozofiju "outsourcinga", odnosno izdvajanja netemeljnih djelatnosti iz sastava državnih tijela, ugrožavaju sigurnost radnih mjesta državnih službenika i, posebice, namještenika, koji u procesima privatizacije često ostaju bez posla.
Tako privatizacija za zaposlene u državnim tijelima uglavnom znači nesigurnost i mogućnost gubitka radnog mjesta, za razliku od ostalih radnika kojima se pruža mogućnost kupnje dionica svoje tvrtke, i to po povlaštenoj cijeni.
Državni pak službenici i namještenici mogu dionice kupiti isključivo kao ostali građani, jer država nije dioničko društvo, barem kad su oni u pitanju, ističe sindikat.