Podnoseći Izvješće o radu Državnog ureda za reviziju za prošlu godinu te izvješća o obavljenim revizijama u 2007., Krasić je kazala da se najčešće nepravilnosti i dalje odnose se na računovodstveno poslovanje, planiranje i ostvarenje prihoda, izvršenje rashoda, na postupke javne nabave, te na djelovanje sustava unutarnjih kontrola. Zbog tih učestalih nepravilnosti, potrebno je, kazala je, ustrojiti učinkovit sustav unutarnje kontrole.
Krasić je izvijestila i da se značajan dio postupaka javne nabave i dalje obavlja putem izravne pogodbe, što je utemeljeno na zakonu, ali i, istaknula je, sve više postaje pravilo, a ne, kako treba biti, izuzetak.
U izvještajnom razdoblju Ured je obavio 898 revizija, od čega 616 revizija financijskih izvještaja i poslovanja poduzeća na državnoj i lokalnoj razini, 267 uvida u proračun i financijske izvještaje lokalnih jedinica, 14 uvida u financijske izvještaje izvanparlamentarnih političkih stranaka te jednu reviziju učinkovitosti.
Provedenim revizijama obuhvaćena su javna sredstva u ukupnom iznosu od 147,4 milijardi kuna. Ured je na temelju revizijskim izvješća izrazio 107 bezuvjetnih, 501 uvjetno, sedam nepovoljnih i jedno suzdržano mišljenje. U izvještajnom razdoblju, za 616 revidiranih subjekata dano je 3020 naloga i preporuka ili prosječno 4,9 po subjektu revizije.
O izvješćima Državnog ureda za revizije raspravljaju saborski klubovi