Hrvatska je po obnovljivim zalihama pitke vode na 3. mjestu u Europi i 30. u svijetu, a zbog činjenice da je ona opće dobro i da ne smije biti ni u čijem vlasništvu, aktualna Vlada puno je toga napravila za zaštitu vode, kazala je, među ostalim, Drmić.
"Do osamostaljena Hrvatske pitku je vodu imalo oko 60 posto
stanovništva, a danas je vodoopskrba stanovništva povećana na 75 posto. No to nije dovoljno. Do 2020. godine voda mora biti dostupna gotovo svim stanovnicima Hrvatske, za što je potrebno još 10 milijardi kuna, a treba i postaviti odgovarajući institucionalni okvir, osigurati kadrove i sredstva", istaknula je pomoćnica ministra poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva Ružica Drmić, dodajući kako je na poboljšanju vodoopskrbe osobito puno napravljeno posljednje dvije godine od kada je Hrvatska postala kandidatom za ulazak u Europsku uniju.
Na 1. regionalnom savjetovanju o pitkoj vodi danas u Šibeniku razgovarat će se i raspravljati o zakonskoj regulativi o zaštiti
izvora i zaliha pitke vode u Hrvatskoj, vrijednosti vode, mogućnostima eksploatacije pitke vode u Šibensko-kninskoj županiji, te o važnosti desalinizacije za budućnost čovječanstva.