Jandroković je objasnio da je riječ o povjerenstvu koje ima zadatak pripremiti pravni postupak za razgraničenje pred Međunarodnim sudom pravde u Den Haagu. Izvijestio je da je prvi sastanak protekao u dobroj atmosferi i da su obje strane izrazile spremnost da privremeni režim, definiran sporazumom iz 2002., pretvore u trajni režim, na temelju argumenata koje će jedna i druga strana podnijeti Sudu.
'Tim činom Hrvatska i Crna Gora svjedoče da se i na ovim prostorima tako složena pitanja mogu rješavati na civiliziran, europski način, pred jednim međunarodnim pravosudnim tijelom', rekao je ministar, koji konkretne rezultate očekuje u bliskoj budućnosti. Jandroković je izrazio uvjerenje da će Hrvatska na predstojećem summitu NATO-a 3. travnja u Strasbourgu i Kehlu biti primljena u taj obrambeni savez, odnosno nekoliko tjedana prije toga.
Odgovarajući na upit HDZ-ova zastupnika Marija Zubovića što još Hrvatska mora učiniti za primitak u NATO, Jandroković je rekao da treba izraditi nacrt prijedloga odluke o potvrđivanju Sjeverno-atlantskog ugovora, koji će biti upućen Vladi, Uredu predsjednika i resornim ministarstvima, a o konačnoj verziji i na izglasavanje u Sabor. Ispravu o potvrđivanju Ugovora potpisuje predsjednik Republike, nakon čega taj dokument upućuje u State Departement, dodao je.
Jandroković je izvijestio da je protokol o ulasku Hrvatske u NATO već ratificiralo 18 zemalja članica, od kojih ga je 10 već deponiralo u Washingtonu, uvjeren da će krajem veljače ili početkom ožujka isto učiniti sve članice NATO-a.