Rožić nije želio govoriti o imenima suradnika, ni o formi izlaska na izbore, rekavši da će tek odlučiti hoće li se kandidirati na stranačkoj listi, nezavisnoj listi, listi neke zaklade ili pokreta.
Pritom je odbacio mogućnost bilo kakvog dogovora o zajedničkom izlasku na izbore sa zagrebačkim SDP-om, pogotovo ako mu kandidat za gradonačelnika bude Milan Bandić.
"Nikakvog dogovora ili pokušaja prevare neće biti u dogovoru sa SDP-om i Badićem", rekao je Rožić te dodao da to ne podrazumijeva ni suradnju s nekom drugom strankom.
Najavio i mogućnost osnivanja vlastite stranke ali tek nakon lokalnih izbora, što će ovisiti o njihovim rezultatima te o tome kako će građani prihvatiti njegov program.
A temeljni Rožićevi politički stavovi i ciljevi sažeti su u deset točaka koje uključuju promjenu sadašnjem načina upravljanja gradom, uvođenje stvarne lokalne samouprave koja je, kako kaže, sada svedena na formu i bez ikakvih ovlasti te na stvaranje pravog komunalnog poduzeća, umjesto sadašnjeg mastodonta Zagrebačkog holdinga.
Rožić se zalaže za obračun s kriminalom i korupcijom koja je, smatra on, prožela sve gradske strukture, za afirmaciju građanske kulture jer je Zagreb izgubio prepoznatljivost vodećeg kulturnog grada, kao i za aktivnu socijalnu politiku koju treba pažljivo usmjeriti i utvrditi imovinskim cenzusom.
Rožić je protiv gradnje spalionice otpada u gradu jer ona ne uključuje odvajanje i reciklažu posebnih otpada, pa će to u konačnici za grad biti tvornica otrova.
Također se zalaže za veću brigu o obrtu na kojemu je grad izrastao, za razvoj infrastrukture te preseljenje državih i gradskih administrativnih i obrazovnih ustanova izvan grada, primjerice u nikad dovršenu zgradu svučilišne bolnice u Blatu.