'U postupanju Vladimira Fabera nisu pronađeni elemente kaznenog djela niti discciplinskog prijestupa jer to nije opisano niti u jednom postojećem aktu o unutarnjim poslovima, ni u Zakonu o policiji ni u Zakonu o državnim službenicima', izjavio je na svojoj prvoj konferenciji za novinare novi ministar unutarnjih poslova. No, Rončević je dodao kako osobno smatra da je Faber ipak postupio neprofesionalno i neprimjereno.
'Ne osuđujem, ali to je neprimjereno mojem poimanju profesionalnog odnosa', kazao je dodavši kako je isto utvrdila i unutarnja kontrola.
Novi je ministar objasnio da u Zakonu o policiji nije opisano kako se policajac mora ponašati izvan službe te da će predložiti izmjenu u smislu da je policajac to 24 sata dnevno, te da se i izvan službe mora primjereno ponašati.
'Ja nisam ministar od 8 do 16 sata, ministar sam 24 sata i u novom zakonu unijet ćemo odredbu da ne postoji ponašanje u smislu disciplinske odgovornosti različito je li policajac u službi ili ne. Policajac je uvijek policajac', kazao je, istaknuvši kako će kao ministar inzistirati upravo na profesionalnom odnosu i radu.
Trećeoptužena za ratne zločine nad srpskim civilima u Osijeku 1991. u slučaju 'selotejp' Gordana Getoš Magdić i njezina obitelj, otac, suprug i brat, optužili su Fabera i osječku policiju da su zlostavljanjem i ucjenama iznudili njezin prvi iskaz u kojemu je za zločine optužila prvooptuženog Branimira Glavaša. Njezina sestra Ana Marija Getoš se, pak, krajem prošle godine sastala s Faberom u Zagrebu i tajno snimala razgovor u kojemu ju je on, kako tvrdi, savjetovao da svoju sestru nagovori da u zamjenu za manju zatvorsku kaznu za zločine optuži Glavaša.
Ana Marija Getoš smatra da je Faber time zlouporabio položaj i prekršio ovlasti.
Faber je sve optužbe odbacio, ocijenivši ih još jednim u nizu napada na sebe u posljednje dvije godine.
Faber je bio na čelu osječke policije koja je završila istragu o ratnim zločinima u Osijeku 1991. i uhitila Branimira Glavaša i još šestero optuženika u slučaju 'selotejp'.