'Radnik Brodosplita, Brodogradilišta specijalnih objekata, Ibrahim Duraković, jutros je ispred Središnjeg državnog ureda za upravljanje državnom imovinom u Zagrebu, Ivana Lučića 6, započeo štrajk glađu zbog nemogućnosti osiguranja smještaja za obitelj u Brodosplitovu domu, gdje je sam smješten već 20 godina', stoji u priopćenju hrvatske udruge sindikata, koje je potpisao Ozren Matijašević.
Brodosplitovim domom upravlja Središnji državni ured za upravljanje državnom imovinom, a koristi se za smještaj radnika, nerijetko i obitelji radnika Brodosplita koji na području Splita i okolice nemaju osiguran adekvatan smještaj.
'Primoran na ovaj očajnički potez, Duraković je spreman i odlučan štrajkati glađu do izdavanja pisane suglasnosti Središnjeg državnog ureda za upravljanje državnom imovinom temeljem kojeg bi njegova obitelj, poput drugih, stekla pravo smještaja u domu namijenjenom upravo toj svrsi', navodi se u priopćenju.