U trogirskom brodogradilištu preostalo je 400 radnika. Radnici traže zaostale plaće. ''Radnici se bore za svoje zaslužene plaće i dogovorene otpremnine. Već četiri mjeseca, četrdesetak radnika nije dobilo niti kune, dok nekih 120 ljudi sedam mjeseci dobivaju parcijalne plaće. Osim njih, stotinjak koji rade u marini imaju iznadprosječne plaće. A da ne govorimo o članovima uprava i menadžera, koje su enormne'', kazala je Ljiljana Geić iz Stožera za obranu Brodotrogira.
Direktor Brodotrogira Tramontana kaže da im trebaju jamstva države i kredit da nastave nove poslove. Međutim država im ne vjeruje jer ni sada ne posluju dobro, nemaju sredstva za radnike, kooperante i tu su u pat poziciji.
Da bi nastavili, prodat će marinu. ''Naravno da bi radnici željeli raditi i da se dobije taj posao, ali sama je činjenica da je u igri prodaja najvrijednije marine jer se kroz nju kroz program restrukturiranja najviše ulagalo. Većina novca koji je trebalo uložiti za brodogradnju i strojeve je usmjeren prema marini. I sada taj najvrijedniji dio prodaju. A što će biti s ostalim dijelom škvera? Mi bismo htjeli raditi'', istaknula je Geić i dodala '' neka brodogradnja ostane u Trogiru.''
Ljiljana Geić kaže kako očekuju pomoć oko rješavanja radničkih problema, prvenstveno plaće i ''da brodogradnja u Trogiru opstane jer će Trogir bez brodogradnje biti mrtav grad.''
Direktor Tramontana nam je potvrdio da odlazi još 50 radnika. ''Za tih pedesetak radnika treba biti program zbrinjavanja. On nama ne daje plaće. Cijelu prošlu godinu mi nismo dobili tri plaće od Škvera. Nije to od jučer, ova dva, tri mjeseca. Već više od godinu dana je naše brodogradilište u problemu'', zaključila je Geić.
Više informacija pogledajte u priloženom videu.
Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr