Iako tvrdi da nema konkretnih saznanja o zločinima nad osječkim civilima srpske nacionalnosti, Grujić je kazao da je znao za ljude zalijepljenih ruku i prostrijeljenih glava, čije su leševe ratnih godina izvlačili iz Drave.
"Pojavila su se specifična ubojstva koja su imala isti način izvršenja, a to su bili ljudi pronađeni u Dravi koji su bili vezani trakama i imali prostrijeljene glave. U to se vrijeme govorilo da su to 'plivači'", kazao je Grujić, pomoćnik ministrice obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti koji je već godinama na čelu Uprave za zatočene i nestale.
Dodao je da su se pronađenim leševima bavili policajci koji su svaki put izlazili na očevide te da o svemu mora postojati i službena dokumentacija.
Od žrtava čija imena spominje tužiteljstvo svjedok se sjeća jedino Nikole Vasića, koji je prema optužnici zlostavljan u prostorijama Sekretarijata za narodnu obranu kojemu je 1991. na čelu bio Glavaš.
Vasić je, kaže Grujić, doveden u SZUP (Služba za zaštitu ustavnog poretka) zbog informacija da je većina srpskog stanovništva njegovog sela Briješće naoružana i uključena u pobunu.
Grujić se prisjetio da je Vasić doveden u vidno lošem stanju, ali da je tvrdio kako nije zlostavljan. Kako ga nije mogao povezati s pobunom, Vasić je nakon razgovora ponovno odveden u policijsku upravu, kazao je svjedok koji ne zna što se kasnije s njim događalo.
Grujić tvrdi da početkom rata nije osobno poznavao Glavaša, osim što je znao da je član HDZ-a i jedan od organizatora obrane grada. Za optuženog Ivicu Krnjaka je, kaže, znao da je bio pripadnik Samostalne uskočke satnije, dok je optuženicu Gordanu Getoš Magdić znao preko oca, operativca SIS-a.
Suđenje se nastavlja poslijepodne svjedočenjem Ivice Špiranca, navodnog pripadnika Prištapske čete koja se u medijima spominjala i kao Branimirova osječka bojna (BOB) ili Bojna osječkih branitelja.