Time bi proces preuzimanja Plive, koji ovih dana ponovno puni novinske stupce napisima o lobiranju u prodaji najveće hrvatske farmaceutske kompanije, trebao završiti najkasnije početkom studenoga.
Kako je formalnu ponudu za preuzimanje Plive 18. kolovoza objavio i američki Barr Pharmaceuticals, koji nudi 743 kune za dionicu plus 12 kuna dividende, Actavisova ponuda je konkurentska.
Actavis je pak Plivinim dioničarima ponudio 795 kuna po dionici, a kao i kod Barra, zaključenje će ovisiti o stjecanju više od 50 posto dionica Plive.
Od dana objavljivanja ponude, za Actavis počinje teći 30 dnevni rok važenja ponude, tijekom kojih dioničari koji odluče prihvatiti ponudu, mogu pohraniti svoje dionice kod Središnje depozitarne agencije.
Prema Zakonu o preuzimanju dioničkih društava, proces natjecanja može trajati najviše 60 dana od formalne objave u NN konkurentske, dakle Actavisove ponude No, Barr može izmijeniti svoju ponudu i time produljiti trajanje svoje ponude, do završetka trajanja konkurentske, Actavisove ponude, a američka je kompanija već najavila kako će do kraja ovog tjedna to učiniti. Nakon isteka roka od 30 dana, svako produljenje važenja ponuda može se odvijati u razdobljima od sedam dana, a ovisit će o povećanju ponude bilo koje strane u odnosu na posljednju ponudu druge strane.
Što se tiče optužbi za lobiranje u procesu preuzimanja Plive i navodnih tajnih sastanaka, premijer Ivo Sanader, njegov savjetnik Miomir Žužul i predsjednik Uprave Plive Željko Čović potvrdili su da su bili na operi "Cavaleria Rusticana" u Veroni, no ne i na tajnom sastanku. Sve se to događalo 24. i 25. lipnja, kada je cijeli državni vrh bio na proslavi Dana državnosti u Vukovaru, a premijer se ispričao drugim obvezama.