Udarni vikend

Nesnosne gužve prema moru, kolona se proteže u Sloveniju: "Itekako se osjetila nervoza"

Krenule ljetne gužve - 3 Foto: DNEVNIK.hr
Udarni je turistički vikend u Hrvatskoj.

Cijeloga dana tisuće turista slijevaju se u odredišta diljem jadranske obale. Gužve su na većini autocesta i cesta, a sve je usporilo i nekoliko prometnih nesreća.

Krenule ljetne gužve - 1 Foto:DNEVNIK.hr

Kilometarske kolone stvarale su se na naplatnoj postaji Lučko, a kod postaje Trakošćan u smjeru Zagreba cijeli je dan kolona koja se proteže u Sloveniju.

Uz zastoje se vozi i prema Krku te na izlazu s čvora Učka prema Istri. Gužve su i u međugradskom prijevozu, a velik broj putnika očekuju i zračne luke.

Krenule ljetne gužve - 4 Foto:DNEVNIK.hr

"Idemo u Nin, iz Njemačke. 37 sati traje put. Vozim s petero djece", rekla je Natasha.

"Jučer smo kupili kartu, a s obzirom na gužve čak smo dobro stigli i do ovdje. Iz Bjelovara idemo za Zagreb pa iz Zagreba za Vodice", ispričala je Petra.

Petra, Bjelovar Foto:DNEVNIK.hr

"Dva su scenarija kako bi izbjegli veće gužve na izlasku s autoceste A1 u smjeru Zagreba - ili krenuti ranije, nakon doručka, ili krenuti kasnije, što je nakon 20 sati", objasnio je Irvin Filipović, izvjestitelj HAK-a. 

Irvin Filipović, izvjestitelj HAK-a Foto:DNEVNIK.hr

Tijekom jutra gužve su se stvorile i u splitskoj trajektnoj luci, gdje turisti i vozači strpljivo čekaju ukrcaj prema otocima.

Karta više tražila se za Supetar, za koji je isplovila i dodatna linija.

Krenule ljetne gužve - 5 Foto:DNEVNIK.hr

Za pojačan promet spremna je i Jadrolinija, koja u luci za vikend očekuje više od 66.000 putnika i nešto više od 15.000 vozila.

"Jutros smo imali umjereniji, mirniji ritam, ali polako se to kuha. Bio nam je i do maloprije dosta velik pritisak s vozilima, tako da smo imali dodatnu liniju prema Supetru u 12:30, ali jednako tako je i pritisak u luci Supetar, što se tiče povratka. Što se tiče ostalih linija, dobro smo popunjeni, zadovoljni smo", rekla je Jelena Ivulić iz Jadrolinije.

Domagoj Mikić, novinar Nove TV Foto:DNEVNIK.hr

Reporter Dnevnika Nove TV Domagoj Mikić je iz Splita izvijestio o situaciji: "Možemo reći da je danas tijekom dana bilo itekako nervoze na prilaznim cestama za trajektnu luku, no sada je situacija znatno bolja."

Iako se priljev turista i vozila nakratko smanjio, iz Jadrolinije poručuju da se uskoro očekuje i novi prometni val. Osim dodatnih trajektnih linija, uvedene su i neke katamaranske

Galerija 5 5 5