Dragičević je Vesnu Balenović tužio zbog njezina javnog istupa u kojem ga je prozvala da je odgovan za onečišćenje Siska i trovanje Siščana zato što nije pravodobno modernizirao Rafineriju, te da je u sukobu interesa jer je u vrijeme ekoloških izgreda povezanih s Rafinerijom na čelu Agencije za zaštitu okoliša bila njegova žena. Optužila ga je i da je Ininim karticama rasipnički kupovao za privatne svrhe te da je mezimac i štićenik predsjednika Stjepana Mesića.
Zbog tih je izjava Dragičević za bivšu radnicu Ine tražio dvomjesečnu bezuvjetnu zatvorsku kaznu, no sutkinja Zlatica Prišlin dosudila joj je novčanu kaznu u visini od 15 dnevnih dohodaka, uz mogućnost da kaznu 'odradi' 15-dnevnim društveno korisnim radom.
'Današnja je presuda sumrak pravosuđa'
Ona je, pak, najavila da će se žaliti na nepravomoćnu presude i o svemu obavijestiti Nizozemsku i Veliku Britaniju koje, kako je rekla, imaju najviše zamjerki na pravosuđe, stanje ljudskih prava i korupciju u Hrvatskoj. 'Nadam se da će žalba doći u ruke razboritog suca koji neće presuditi poštenju, nego kriminalu', izjavila predsjednica Udruge 'Zviždač'.
'Današnja presuda je sumrak pravosuđa, a sutkinja ju je vjerojatno pisala u kabinetu Tomislava Dragičevića', rekla je Vesna Balenović, koja je prije devet godina dobila otkaz u Ini pošto je neke čelnike te tvrtke optužila za kriminal.
U Hrvatskoj je izgubila sve radne sporove pa se obratila Europskom sudu za ljudska prava u Strasbourgu. Vlada joj je nedavno u postupku pred tim sudom ponudila odštetu. Inače, Balenović je prije pet godina na istom sudu već izgubila jedan spor s Dragičevićem, također zbog klevete. Tada je, zbog medijskih istupa u kojima je Inino vodstvo optužila da nije spriječilo kriminal u toj tvrtki, uvjetno osuđena na dva mjeseca zatvora uz dvogodišnji rok kušnje. (Hina)