Ta grana gospodarstva, kako je rekao, na ovom je području zapravo nedefinirana, hoteli su još uvijek ni tamo, ni amo, i u njih treba puno ulagati. Hvar tu nešto postiže, ali ni taj grad koji se diči s čak 145 godina turističke tradicije još nije tamo gdje bi trebao biti, izjavio je Zoran Milanović.
Na novinarski upit odgovorio je kako nas Talijani nisu ni do sada zaustavljali na putu u Europsku uniju te da je ZERP na snazi, ali ne prema članicama koje pripadaju toj zajednici. 'A tko god govori ili sugerira da će biti, prodaje maglu, no mi ćemo se boriti za zaštitu našega mora, tj. da ono što imamo maksimalno iskoristimo, pa tako i potencijale ovog otoka' dodao je Milanović, pojasnivši da ne bi ništa postigli proglašavanjem ZERP-a prema zemljama EU-a i da se to ne smije činiti.
>> 'Nakon sunca i mora, hrana i piće sve više su zaštitni znak hrvatskog turizma'
Jadran općenito nije uništen, Jadran je očuvan i o njemu će se ulaskom u Europsku uniju voditi još veća briga, napomenuo je dodavši kako je Italija članica EU-a isto kao i Hrvatska.
Našu situaciju ne bih uspoređivao s Maltom jer se ona, kako je rekao, za svoj poseban status uspjela izboriti tijekom pregovora, a praktično je bliža Africi nego Europi.
Proslavi Dana Općine Jelsa nazočio je i ministar uprave Arsen Bauk te mnogi drugi gosti i uzvanici, a općinski načelnik Nikša Peronja i predsjednik OV-a Jakša Marić naglasili su potrebu za nastavkom rekonstrukcije državne ceste Sućuraj - Hvar (D-116), obnovom jelšanske luke, te boljih i kvalitetnijih veza s kopnom, u čemu i država može pripomoći sredstvima iz državnog proračuna. (Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook