HDZ-ovi dužnosnici imovinske su kartice dopunili izjavama u kojima, uz procjenu pokretnina, podsjećaju kako je Vlada početkom siječnja od Povjerenstva 'zbog nejasnoća' tražila da dodatno protumači obrazac za imovinske kartice, 'u svezi s upitom više dužnosnika o tome treba li prilikom popunjavanja izvješća o imovinskom stanju navesti i podatke o vlasništvu drugih pokretnina, kao na primjer, satova, krznenih odjevnih predmeta, dizajnirane odjeće, audio i video tehnike'.
HDZ-ovci u izjavama zaključuju kako iz zaključka koji je Povjerenstvo donijelo 30. siječnja i obrazloženja tog zaključka proizlaze dva suprotna mišljenja - da Povjerenstvo nema ovlasti definirati pojam imovine, ali i da nijedan dio dužnosničke imovine nije irelevantan.
Navode i kako sve to 'pridonosi jasnoći obrasca u dijelu koji se odnosi na prijavu pokretne imovine', zbog čega svoje kartice dopunjuju procjenom 'različitih pokretnina' koje posjeduju.
Izjave HDZ-ovaca razlikuju se samo u visini procjenjene imovine, a predsjednik Vlade, uz podatak da posjeduje različite pokretnine, dodaje 'pa i satove'.
Premijer je vrijednost svojih i pokretnina članova svoje obitelji
procijenio na 1,5 milijuna kuna, a potpredsjednici Vlade Jadranka Kosor i Damir Polančec prijavili su vrijednost od 200, odnosno 500 tisuća.
Najveću vrijednost u 'ostalim pokretninama' među ministrima imaju ministri zdravstva i obrane Neven Ljubičić i Berislav Rončević, koji su prijavili po pola milijuna kuna, slijedi ih ministar financija Ivan Šuker s 450 tisuća, ministri vanjskih i unutarnjih poslova Kolinda Grabar-Kitarović i Ivica Kirin s po 300 tisuća, ministrica zaštite okoliša Marina Matulović-Dropulić s 250 tisuća, a najmanju je vrijednost, od 100 tisuća kuna, prijavio ministar gospodarstva Branko Vukelić.
Među predstojnicima Vladinih ureda najvišu vrijednost, od 700 tisuća kuna, prijavio je glasnogovornik Ratko Maček.
Uz dopune imovinskih kartica, HDZ-ovci su Povjerenstvu dostavili i ponovljene izjave o načinu stjecanja cjelokupne imovine prijavljene u imovinskim karticama.