Na ulicama Pule ovog se tjedna moglo se vidjeti dosta policije nakon što su se zaredala dva incidenta za koja se ispostavilo da su povezana. U ponedjeljak je usred dana na Giardinima napadnut 48-godišnji muškarac, a u četvrtak se u blizini dječjeg vrtića u Vernalskoj ulici sukobilo više osoba. Letjele su šake, zapucalo se iz vatrenog oružja, a policija je uspjela pohvatiti desetak sudionika dok za nekima još traga na raznim lokacijama u gradu.
Kako doznaje istarski.hr, radi se o sukobu između dvije obitelji, odnosno klanova zbog nerazjašnjenih obiteljskih odnosa. Navodno je jedna sukobljena strana potegnula skroz iz Njemačke kako bi razriješila napetu situaciju.
Portal piše kako je sve zakuhala jedna ljubavna veza između žene i muškarca. Radi se navodno o pitanju časti, a susret skupina u četvrtak trebao je dovesti do pomirenja. No sve je eksaliralo, korišten je i pištolj te je jedan metak završio u prozoru iznad prostora dječjeg vrtića.
Srećom nitko nije ozljeđen, a policija za nekim sudionicima sukoba još traga.