Obraćajući se okupljenima, premijer Sanader kazao je kako je ovo povijesni dan za Hrvatsku jer će most Pelješac - kopno nakon više stotina godina povezati Hrvatsku.
Ovaj most gradimo ne samo zato da izvučemo naš hrvatski jug iz izolacije, već zato jer je došlo vrijeme da se Hrvatska teritorijalno poveže, naglasio je Sanader.
Našim prijateljima u BiH poručujemo kako ovaj most nije protiv BiH, nego ovaj most znači prije svega dobitak za Hrvatsku i neće smetati nikome tko bude želio ići brodom u Neum, poručio je Sanader.
>> Mesić se 'boji' izgradnje Pelješkog mosta
>> Sanader: BiH poseže za hrvatskim teritorijem
>> Silajdžić: Početak gradnje mosta komplicira odnose Hrvatske i BiH
Poštovali smo prava Hrvatske da poveže svoja dva teritorija, Komarnu i Pelješac, a poštovali smo i pravo BiH za nesputan prolaz, naglasio je premijer Sanader, dodajući kako, kad je riječ o hrvatskim teritorijalnim vodama, o tome nećemo pregovarati.
"Poruka koju šaljemo odavde prema svima, i prema našim susjedima ,a najprije prema hrvatskoj javnosti, jest da je ovaj projekt nešto dobro, da je ovaj projekt nešto korisno, da ovaj projekt nije protiv nikoga nego da je ovaj projekt za nekoga, a to je za hrvatsko povezivanje, teritorijalno povezivanje, za revitalizaciju Pelješca, za Korčulu, za Mljet, za Lastovo, za otoke koji gravitiraju Pelješcu i da je ovo most koji nije protiv nikoga nego je za sve", naglasio je hrvatski premijer.
Poruka s Pelješca je poruka mira, poruka dobra, ali i poruka
odlučnosti ovog hrvatskog naraštaja da ostvari ono o čemu su naši preci sanjali, kazao je.
Okupljenima su se također obratili i predsjednik Uprave Hrvatskih cesta Stjepko Boban i ministar mora, prometa i razvitka Božidar Kalmeta, koji je uz ostalo kazao kako je most Pelješac - kopno uz projekt Luke Ploče Luke Dubrovnik i skori početak izgradnje brze ceste Zračna luka - Dubrovnik jedna od četiri kapitalne investicije u Dubrovačko-neretvanskoj županiji ukupne vrijednosti 9 milijardi kuna.