Posjetitelji mogu pogledati izložbu koja prikazuje život u terapijskoj zajednici, upoznati se s liječenim ovisnicima i poslušati predavanja stručnjaka. Cilj je osvijestiti ljude o problemu ovisnosti, ali i skinuti stigmu ovisnika s onih koji su uspješno završili program.
U Hrvatskoj ima oko 30 tisuća registriranih ovisnika. No ta je brojka u stvarnosti i do tri puta veća. Drogama se najmanje mogu oduprijeti mladi. Na temelju bogatog iskustva u radu s ovisnicima, Bernardica Juretić i članovi zajednice Susret, otkrili su nam kako prepoznati ovisnike, te kako im pomoći.
'U pravilu su neprepoznatljivi, znači od one slike ovisnika koji su prljavi, izmazni , žive na ulici, nemaju novca, takvih je u Hrvatskoj jako malo', rekla je Josipa Lada Car, voditeljica savjetovališta Zajednice Susret. Drogu najčešće konzumira mlađa populacija. Roditelji mogu pomoći. Osim otvorenim razgovorom, ključno je i praćenje promjena u ponašanju.
Danijel je s 15 godina ušao u svijet droge. Marihuanu i alkohol ubrzo je zamijenio LSD-jem, ekstazijem, kokainom i heroinom. Ispričao je kako je tijekom odvikavanja od droge bilo mnogo trenutaka kada je mislio da neće uspjeti. 'To je ogroman posao borit se sam sa sobom. U biti lakše bih se ja mislim borio protiv bilo čega drugog', rekao je Danijel.
Društvo može puno pomoći jer ovisnici kad završe tretman, sigurno da im je potrebna i ta psihosocijalna potpora i potpora društva sredine u kojoj je i u koju se vrati', naglasila je Bernardica Juretić, ravnateljica Doma za ovisnike Zajednica Susret. Zajednica Susret u Zagrebu je održala otvorena vrata za sve koji žele doznati više o ovom problemu. Svi kojima treba pomoć mogu se javiti u njihova savjetovališta u Zagrebu, Splitu i Đakovu.