Internet joj ljeti služi za razonodu, no Ana bi voljela da joj na jesen koristi i za školu, kroz online udžbenike. Učiti iz njih ne bi joj bio problem, jer se internetom zna služiti. 'Što se tiče nekakvih izvannastavnih sadržaja, tipa nekakvih dodatnih podataka, hrvatski, starni jezik, nešto što mi je jeftinije nego otići u knjižaru i kupovat sve knjige koje me zanimaju', kazala nam je Ana, učenica trećeg razreda Klasične gimnazije.
>> Na koji će se način odrediti kome besplatni udžbenici?
Online sadržaji nisu novost. Knjižnice i knjige s interneta učitelji, profesori, studenti i učenici koriste već godinama. Po istom principu mogli bi se uvesti i onlajn udžbenici. 'Što se tehnologije tiče, mi smo sa tehnologijom na ti i doslovno u nekoliko dana bi mogli napraviti materijale, koji bi bili gotovi i dostupni svima koji na to imaju pravo', rekli su nam iz CARNeta. Spremne su, tvrde u CARNetu i škole. Njih više od 90 posto spojeno je na internet, a mnoge se već služe online sadržajima. No udžbenici za novu školsku godinu već su u tisku. Pa u njihovom objavljivanju na internetu izdavači ni ne pomišljaju sudjelovati.
'Mi smo za te udžbenike dobili odobrenje nadležnog ministarstva, radi se o autorskom i intelektualnom vlasništvu, prema tome, objavljivanje bilo kakvo tog sadržaja bez dozvole izdavača nije dozvoljeno', objasnili su iz Školske knjige. Zbog štednje online udžbenike odlučio je uvesti i guverener Schwarzenegger u Kaliforniji. No, daleko je Amerika.
Ukupno {{TotalVotes}}
Greška prilikom glasanja. Pokušajte ponovno kasnije. {{error}}