Društvo za zaštitu novinarskih autorskih prava (DZNAP) nastavlja s dobrom praksom objave listi autora već početkom godine.
Listu 200 novinara i novinarki tiska i weba u 2025. godini predvodi novinar Novog lista Dražen Katalinić sa 14.662 prodana članka. Slijedi novinarka Tihana Tomičić (Novi list) s 10.020, a treći je Siniša Malus (Poslovni dnevnik) s 9325 prodanih članaka.
Prva na listi 40 radio i TV novinara s najviše prodanih priloga prema podacima press clipping agencija je kolegica Sanja Cota s Hrvatskog radija s 1910 prodanih objava. Na drugom je mjestu Petar Vlahov (HRT) s 1594, a na trećem mjestu je Nina Kljenak (N1) s 1526 prodanih objava.
Večernji, Jutarnji i Novi list s najviše autora na Listi 200
Na listi 200 novinara i novinarki tiska i weba za 2025. najviše je kolega iz Večernjeg lista, njih ukupno 32. Slijedi 29 kolega iz redakcije Novog lista te 27 novinara Jutarnjeg lista. Dvoje kolega je tijekom obračunskog razdoblja za DZNAP-ovu listu, uz Jutarnji list, članke objavljivalo i u Poslovnom dnevniku te u Školskim novinama. Jedan kolega članke je objavljivao i na portalu Danica.hr te u Večernjem listu. Iz Slobodne Dalmacije je 17 autora (uključujući i dvoje autora iz Dubrovačkog vjesnika), dok je Glas Slavonije zastupljen s 14 autora. Iz redakcije 24 sata je ukupno 13 kolega.
Na listi je i po 10 novinara Poslovnog dnevnika te Lidera, devet autora Glasa Istre, sedam autora iz Nacionala te po šest autora s T-portala i iz redakcija Dnevno i 7Dnevno. Iz Zadarskog lista na listi je četvero novinara, troje ih je s portala Telegram, a dvoje su novinari Sportskih novosti. Po jedan kolega, odnosno kolegica, dolazi nam s portala ICTbusiness.info, IstraIN, Dalmatinskog portala, Podravskog lista, Bloomberg Adria, Torpedo media, Rijeka danas i Mirovina.hr.
Autori HRT-a i Hrvatskog radija predvode Listu 40
Među novinarima TV i radio postaja najviše ih je s javne televizije (njih 10) te Hrvatskog radija (ukupno osam). Pet kolega i kolegica je s televizije N1. Četiri autora su s RTL-a, a tri s Nove TV, s time da je jedan autor tijekom 2025. objavljivao priloge i na Novoj TV i na N1 televiziji. Dva autora su s OTV-a, a po jedan s Laganini FM-a, Bloomberg Adria TV-a, Z1 i Radio Sljemena, dok je jedna autorica imala prodane priloge i na radiju Laganini FM, i na televiziji N1. Po prvi put na listi imamo i dva podcast autora – Igora Bobića s Večernjeg TV te Iliju Jandrića s Poslovnog TV.
Više o listi na linku